Pomůžou nově příchozí posily Liberci vzhůru tabulkou?

Liberec se po prvních pěti ligových kolech nachází až na posledním místě tabulky. Špatný začátek sezóny stál dokonce místo trenéra Pavla Hoftycha, kterého nahradil bývalý kouč Baníku Ostrava Luboš Kozel.

Z Liberce odešel z klíčových hráčů Jakub Pešek, John Mosquera a Michal Sadílek, kromě toho i brankář Filip Nguyen který již několikrát dostal pozvánku od reprezentace, kde neodehrál ještě ani minutu.

Sice do Liberce přišel Theodor Gebre Selassie jako výrazná posila ale ten nenahradí výrazná křídla, na kterých měl Liberec založenou hru, kdy vyčkávali až koho pustí na hostování Pražská S. Tohle rozhodnutí se Liberci nevyplatilo. Liberec získal jediný bod a horkotěžko bude dohánět manko na skupinu o titul. Ač se Liberec konečně dočkal a ohlásil příchod Dominika Plechatého, který nedostal herní vytížení v Mladé Boleslavy a podruhé mění angažmá v téhle sezóně. Dalším příchozím je Yúsuf Hilál, který v Liberci hostoval v minulém roce, a také středopolař z Opavy Christ Tiéhi o kterého měli zájem již na jaře. Dále by mohl přijít ještě Mick van Buren nebo Emil Madsen.

Teď záleží jak Luboš Kozel uchopí kádr a jestli přijdou okamžité výsledky. Tým se nejvíce trápil v koncovce kdy dokázal dát pouze jediný gól. Liberec v nejbližších zápasech nečeká nic jednoduchého. První narazí na Pardubice proti kterým odehrají zápas v Dolíčku pokud neuspějí ani tam tak se situace značně zkomplikuje protože dále budou hrát proti velmi posílené Mladé Boleslavy, Jablonci a Pražské Slavii, které se body berou velmi těžko.

zdroj: livesport.cz, fotbal fokus podcast foto: Fc Slovan Liberec

Start typing and press Enter to search