Co ukázal zářijový reprezentační sraz?

Česko nejprve vyhrálo nad Běloruskem 1:0, prohrálo v Belgii 3:0 a remízovalo v přátelském utkání s Ukrajinou 1:1. Nutno říci že Česká reprezentace byla oslabená o několik klíčových hráčů, jako je třeba Patrik Shick, který nemohl nastoupit kvůli červené kartě v zápase proti Walesu. Kvůli zranění nedorazili třeba ani Pavel Kadeřábek, Jan Bořil, Ondřej Kůdela .

Pokud měla Česká reprezentace nějaký problém byla to určitě hra ve vápně soupeře. Ve všech třech utkání si Česka republika vytvořila nespočet šancí. Proti Bělorusku měla pětadvacet střel a z toho sedm na bránu. Spálila několik tutovek a nakonec si odvezla hubené vítězství 1:0. Pravda ale je že se téměř celý zápas hrál na území soupeře a Češi Bělorusi téměř k ničemu nepustili.

V Belgii bylo o poznání méně šancí, kdy se Česko zmohlo na čtyři střeli na bránu. Adam Hložek stejně jako v zápase proti Bělorusům zazdil obrovskou tutovku, jinak ale patřil k nejlepším na hřišti. Matěj Vydra sice také nedal svoji velkou šanci, kdy běžel sám na brankáře Courtoise, ale reputaci si mírně spravil když dal vyrovnávací branku v poslední minutě přátelského zápasu proti Ukrajině.

Záložní řada také nepodala až tak dominantní výkon, na který jsme byly zvyklý, mohlo za to i to že Tomáš Souček hrál až moc vzadu a do šancí se dostával minimálně. Také on neproměnil svoji šanci v zápase proti Belgii kdy pálil přímo doprostřed brány. Vladimír Coufal se ve všech třech utkání snažil posílat nespočet centrů do vápna, ale bránu soupeře jsme z nich ohrozili málokdy. Určitě ale Vladimír Coufal podal lepší výkon než na druhé straně obrany Aleš Matějů, který příliš nepřesvědčil.

Zdroj: livesport.cz, foto:https://www.facebook.com/narodak

Start typing and press Enter to search