Co stojí za zhoršení výkonů České reprezentace?

Česko ještě před tím než si zahrálo Euro dokázalo zdolat Anglii a remízovat s Belgií. Na euru se dostalo až do Čtvrtfinále, kde nestačilo na Dánsko a podlehli 2:1. Ve skupině Eura Česká republika přemohla Skoty, remízovala s Chorvaty a prohrála s Anglií. V osmifinále ovlivněnou červenou kartou na straně Nizozemska Česko zvítězilo 2:0.

Poslední čtyři zápasy Česká fotbalová reprezentace nepředvedla přesvědčivý výkon. Dvakrát povinná výhra proti Bělorusku. Prohra s Belgií 3:0, kde jsme v zápase působili hodně odevzdaně, a remíza ve Walesu, kdy Wales podal lepší výkon. Díky šťastnému vlastnímu gólu ze strany Walesu to skončilo remízou.

Co se stalo tedy s Českou reprezentací? Oproti zápase s Belgií, kdy jsme remízovali 1:1 a podali skvělý bojovný výkon. V zápase proti Walesu bylo sedm změn v kádru a rozdíl byl evidentní. Takže je kritika na trenéra Šilhavého oprávněná? Česká reprezentace vždy těží z předního Českého týmu. V minulosti to byla Sparta po které to na chvíli převzala Plzeň. Teď nastala éra Slavie. Jenže sešívaní nezažívají v posledních týdnech nejlepší formu a může za to velmi početná marodka. Mnoho hráčů od Českého mistra by zajisté bylo v základní sestavě kdyby nebyli zranění. V posledním zápase proti Bělorusku nastoupili hned čtyři Sparťani v základní sestavě.

Doufejme že se do další reprezentační pauzy klíčový hráči uzdraví a výkony půjdou nahoru. Další zápas Česko odehraje 11.11.2021 v přátelském utkání proti Kuvajtu.

Zdroj: livesport.cz , Fotbal focus podcast. Foto: Česká fotbalová reprezentace

Start typing and press Enter to search