Česko prohrává v Beglii 3:0! Může za to špatná koncovka a chyby v obraně

Trenéru Šilhavému chybělo hned několik stoperů, Ondřej Čelůstka, Jakub Brabec, Ondřej Kůdela neodcestovali s Českým reprezentačním výběrem kvůli zranění, David Zima poslal omluvenku z důvodu dořešení přestupu do Torína, proto také dostali pozvánku Václav Jemelka a Filip Kaša. Druhý jmenovaný si odbyl svoji premiéru v Českém národním týmu v zápase proti Belgii, již v prvních sekundách zápasu dopustil chyby kterou musel hasit brankář Tomáš Vaclík, kterému Romelo Lukaku přišlápl nohu a Český brankář musel střídat již v desáté minutě zápasu. Premiéru si odbyl také Jindřich Staněk, který v zápase předvedl několik skvělých zákroků, ale míč ze své sítě musel lovit dvakrát, a to po gólech Edena Hazarda a Alexise Saelemaekerse.

I Česko si vypracovalo několik skvělých šancí, ty největší měl Matěj Vydra , který šel sám na brankáře Courtoise, který ho skvěle vychytal. Skvělý zákrok předvedl také v 63 minutě po střele Adama Hložka. Češi se v průběhu zápasu opakovaně snažili posílat centry do vápna, ale podobně jako v zápase proti Bělorusku se nedařilo zakončit. To vše vedlo ke konečnému stavu zápasu 3:0 pro Belgii.