Čeká nás nejvyrovnanější souboj o titul za poslední roky?

Za posledních pět let Slavie Praha získala čtyři tituly a Plzeň jeden. Pokud nebylo téměř rozhodnuto v první půli sezóny. Byl to souboj pouze dvou týmů. S velkou pravděpodobností tenhle ročník vyhraje titul jeden z ,,České velké trojky“. Pojďme si rozebrat jeden tým po druhém.

Začneme Plzní která měla za poslední tři roky postupný úpadek ve výkonosti. Zestárl jí kádr, a klub neměl dostatek financí aby přiváděl hráče na které si ukáže podobně jako třeba Slavia nebo Sparta. Plzeň si tedy musela vystačit hlavně s volnými hráči, i když pár dražších příchodů jako například Zdeněk Ondrášek přivedla. Bohužel ani on nepomohl Plzni do pohárové Evropy a nijak výrazně se neprosadil. Přišla trenérská výměna. Kádr Plzně ,který byl stále na České poměry nadprůměrný Michal Bílek skvěle uchopil, a po jedenácti kolech vede Českou ligu o čtyři body před Spartou. Plzni hraje do karet i to že nehraje Evropské poháry, a může se soustředit pouze na ligu. Také nemá tolik reprezentantů jako Sparta nebo Slavia. Pokud by 31.10. dokázala porazit Slavii velmi by to týmu pomohlo v cestě za titulem, protože na konci může rozhodovat i bod.

Sparta je sedmým rokem bez titulu. Byla tu dlouholetá obměna trenérů. A teď to konečně Spartě pod koučem Pavlem Vrbou šlape. Vyhrané derby, druhé místo v tabulce. Sparta zažívá skvělé období a fanoušci doufají že tohle pro ne bude zlomový rok. Bude záležet jak vydrží zdraví hráčů, protože právě na tohle často tým doplácel. Sparta je sice na druhé příčce tabulky ale Slavia má pořád zápas k dobru a pokud uspěje přeskočí Spartu o dva body. Sezóna je ještě dlouhá a je na Spartě jestli si dokáže tuhle výkonost udržet a nebude zbytečně ztrácet body jako v minulých letech.

Slavii sužuje obrovská marodka, to je všeobecně známá věc tak ji nebudu rozebírat. U Slavie jde o to, jaká bude po té co se jí uzdraví někteří klíčový hráči. Jestli se zase rozjede nezastavitelný stroj který smete každý klub včetně Sparty a Plzně, tak jak jsme to zažili v minulých letech. Pak by tým musel doufat ještě v to že její největší konkurenti zbytečně ztratí některé body. Jak jsem psal v předchozím odstavci, hodně bude záležet právě jak zvládne domácí utkání s Plzní.

Samozřejmě je sezóna teprve na začátku a bude záležet na zimní pauzy, a taky jaké posily týmům přijdou . Nesmím opomenout ani Slovácko a Baník, kteří mají skvělou formu a jsou hned v závěsu za velkou trojkou.

Zdroj : livesport.cz , foto: Ac Sparta Praha

Start typing and press Enter to search